Přejít k obsahu

Zahraniční elektronické knihy

Přístup k zahraničním e-knihám je možný z následujících platforem:

ProQuest Ebook Central

Je možnost stáhnout a vytisknout určitý počet stránek (resp. kapitol) v závislosti na právech od vydavatele, nabízena je i off-line výpůjčka.

Ebsco eBooks

Máte možnost stáhnout si nebo vytisknout maximálně 100 stránek z Vámi vybrané knihy na jedno přihlášení. Délka off-line výpůjčky je 14 dní. Nevíte-li si rady se stahování e-knih v rozhraní EBSCOhost, přečtěte si krátký manuál pro PC nebo manuál pro tablety a mobilní zařízení.

Taylor&Francis

Je otevřen přístup k cca 9 000 titulům odborných elektronických knih od tohoto vydavatele. Vyberte si obor, který Vás zajímá a omezte výběr e-knih na "Show content I have access to". Tím získáte přehled dostupných e-knih v daném oboru. Počátkem roku 2019 pak budou zakoupeny nejvíce využívané tituly. Máte možnost si stáhnout jednotlivé kapitoly e-knih. Seznam dostupných titulů.

Springer Link

Trvale je zakoupených 4111 titulů e-knih, máte možnost si stáhnout jednotlivé kapitoly.

Science Direct

V roce 2018 je otevřen přístup k 6351 titulům e-knih od vydavatelství Elsevier (zeleně označené tituly). Na konci roku bude vybráno jen určité množství titulů dle nejvyššího využívání k trvalému zakoupení. Máte možnost si stáhnout jednotlivé kapitoly e-knih. Seznam dostupných titulů.

Wiley

Po výběru oboru a následné volby Books jsou zpřístupněné tituly se žlutou ikonou odemčeného zámku. Celkem 3387 titulů bude dostupných po celý rok 2018, na konci roku pak bude vybráno jen určité množství dle využívání. Máte možnost si stáhnout jednotlivé kapitoly e-knih. Seznam dostupných titulů.

E-knihy je možné vyhledávat v discovery systému SUMMON, případně také v on-line katalogu ALEPH, kde e-knihy můžete hledat například pomocí názvu, jména autora nebo klíčových slov.

Část fondu zahraničních e-knih je financována z NTK, z projektu Prostor učení - knihovnická informační platforma v programu spolupráce Česká republika - Svobodný stát Sasko 2014-2020 a z projektu Česko-saská síť knihoven - informace bez hranic.

Patička