Přejít k obsahu

Open Access Week

Open Access Week (Týden otevřeného přístupu) je mezinárodní propagační akce zaměřená na podporu open access (otevřeného přístupu) k výsledkům vědy a výzkumu. Koná se každoročně vždy v jednom z posledních říjnových týdnů. Od roku 2010 se do akce zapojuje i Univerzitní knihovna Západočeské univerzity v Plzni.

Více informací k Open Access Week zde: http://www.openaccessweek.org/.

K programu Open Access Weeku 2018

I letos se v naší knihovně můžete těšit na Open Access Week. V knihovně Vás přivítají kolegové a kolegyně v oranžových tričkách (barvě otevřeného přístupu), kterých se budete moci zeptat na vše, co vás o otevřeném přístupu zajímá.

V úterý 23. října se můžete těšit na seminář Jak na otevřené vzdělávací zdroje?, který proběhne v učebně UB 106 od 9:30 do 10:00. Seznámíte se s otevřenými vzdělávacími zdroji, možnostmi jejich financování na ZČU a s Digitální knihovnou ZČU jako prostorem pro otevřené vzdělávání."

Ve středu 24. října proběhne v učebně UB106 v rámci projektu "Prostor učení" seminář Open Access. V dopoledním bloku od 9:30 do 11:30 se seznámíte se základními informacemi o Open Access a Digitální knihovnou ZČU. Odpoledne se zaměříme na institucionální podporu otevřeného přístupu. Dozvíte se, co jsou to predátoři, a jak je rozpoznat a seznámíte se stručně i s otevřeným vzděláváním na ZČU.

Patička